PARTNEŘI:
Copyright © 2012 by "pensionMarketa.cz"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail:
pension Markéta

se nachází v Harrachově - místě s nekonečnými možnostmi trávení volného času.

Zažijte dovolenou plnou neopakovatelných zážitků v největším středisku programů pro volný čas v Krkonoších.

V Harrachově si najde svou volnočasovou aktivitu každý - ať jste senior, nebo rodina s dětmi. V nabídce aktivit v Harrachově a okolí naleznete například rafting, výlety do přírody, programy v lanovém centru nebo adrenalinovou zábavu ve Vertical parku.

Nabízíme také teambuildingové akce v Harrachově pro firmy a skupiny. Zajistíme zkušené instruktory kteří splní Vaše přání a vytvoří program na klíč.
300m k vleku, 200 m do centra. Ideální poloha pro výlety do okolí.
Pokoje 2-6 lůžek včetně přistýlek.
Pokoje mají vlastní WC, sprchu, TV.
Parkování pro ubytované zdarma u pensionu.
Venkovní bazén, vířivku, saunu, ...
Možnost vlastního vaření.
V létě i v zimě možnost grilování a uzení.
Wi  fi zdarma v celém objektu.
Půjčovna snowboardů, lyží a kol.
 
- Váš domov na horách -
pension Markéta Harrachov
Věříme, že Vás pension Markéta a město Harrachov zaujaly a již brzy k nám přijedete na dovolenou či víkend.

Těšíme se na Vaši návštěvu.
M
arkéta
pension

Zimní a letní aktivity v Harrachově
Harrachov
aktivity
zimní
a okolí
Turisté kteří navštíví Harrachov v letním období, mají mnoho možností k aktivnímu využití volného času. Návštěvníkům Harrachova je k dispozici v půjčovnách cca 200 ks jízdních kol (horských, trekingových i silničních), 11 tenisových kurtů, 4 tenisové školy, 2 minigolfová hřiště, 1 rampa pro bungee jumping, letní přírodní koupaliště a od roku 1999 také Golf club Harrachov s vlastním hřištěm na Mýtinách.

Kromě těchto sportů mohou návštěvníci Harrachova provozovat samozřejmě také pěší turistiku nebo v poslední době též velmi populární sjíždění řeky Jizery od Mýta na plavidlech bez motorového pohonu nebo na raftech. Pro tento druh sportu je nejvhodnější doba na jaře, když je v korytě dostatek vody z tajícího sněhu.

Na Čertově hoře je startovací plocha pro vyznavače létání na padácích a závěsných kluzácích. Pro tento druh sportu je vyčleněn letový koridor a přistávací plocha.

Pro horolezce jsou k dispozici pouze Lubošské skály u Harrachova. Velmi dobré podmínky pro tento druh sportu jsou v Českém ráji, který je vzdálen cca 50 km od Harrachova nebo v Suchých skalách u Železného Brodu - cca 40 km.

Od jara do podzimu je pro všechny zájemce v provozu dvousedačková lanová dráha Harrachov - Čertova hora, a to v obou směrech. Jízdní kola jsou přepravována zdarma. Vrch Čertovy hory je velmi dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku na hřebeny Krkonoš.
Golfové  9ti jamkové hřiště

Harrachovské, nejvýše položené golfové hřiště v Čechách nabídne 9 jamek. Golf club Harrachov byl založen roku 1999 a v roce 2000 byla zahájena výstavba 9 jamkového hřiště. Do provozu uvedeno v září 2001. Par hřiště 60, délka 2 992 m ze žlutých odpališť. Toto hřiště má omezenou průchodnost skupin na 7, což každému hráči dá dostatek volnosti a klidu pro hru. Je to také jediné hřiště v Krkonoších, které je součástí rodinného golfového projektu "Family courses", kde mají mejmenší golfisté možnost být rovnocenými protihráči svým rodičům díky zkráceným odpalům.
BABY
FRIENDLY
- vnitřní dětský koutek - velké dětské hřiště
- profi trampolína
- venkovní bazén
- houpačky, skluzavky
- pískoviště
- míčové hry
- dětské stravování
- půjčovna lyží,
  snowboardů, sáňek,
             kol,  ...
Hlavní zimní aktivitou je samozřejmě lyžování, snowboarding, běžky a vše co se okolo sněhu točí.

Na úbočí Čertovy hory bylo vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, několik skokanských můstků včetně mamutího můstku pro lety na lyžích a běžecké závodní tratě.

Lyžařské sjezdovky, které provozuje Sportovní areál Harrachov, jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce.

Pro příznivce běhu na lyžích je udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála.

Harrachov, jako jedno z mála krkonošských zimních středisek, umožňuje také na všechny sjezdovky přístup snowboardistům, kteří mohou zároveň využívat všechny lanové dráhy a vleky.
Sjezdové lyžování v Harrachově
Nevětším lákadlem města Harrachov je jednoznačně Čertova hora a její sjezdovky. Všechny sjezdové tratě jsou denně upravovány moderní technikou. Samozřejmostí je kompletní umělé zasněžování v celém areálu. Ceník pro letošní sezónu si můžete prohlédnout zde.
Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanovka Harrachov-Čertova hora (Delta - délka 1300m a s převýšení 357m) v centru a lanovka Rýžoviště-Čertova hora (Alfa - délka 900m a s převýšením 298m).
Bungee Jumping Harrachov
Lyžařská škola
JPK
Pro naše hosty rádi zajistíme lyžařskou a snowboardovou vyuku, jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Instruktoři vlastní certifikát mezinárodně uznávaného vzdělání APUL - Asociace profesionálních učitelů lyžování, která je členem ISIA.Naučíme lyžovat všechny věkové kategorie pomocí jednoduchých zábavných cviků tak, abyste si jízdu užili - ať pluhem, carvingem a nebo na snowboardu!
Bungee Jumping Harrachov je jediným místem v České republice, kde si můžete skočit Bungee Jumping po celý rok od ledna až do prosince.
Přijďte na Bunge Jump na Televizní věž rozhodčích u skokanských můstků K120 a K180 v lyžařském areálu Harrachov u čtyřsedačkové lanovky na Čertovu Horu na na Harrachovské straně 145 metrů nad městem Harrachov.
Další aktivity:
Tenisové kurty

Camping Jiskra, Dukla, p. Korbut, Tenis club (u koupaliště), hotel Sklář, hotel Fortuna, ...
Pivní lázně

Pivní lázeň Vám poskytne nezapomenutelný zážitek spojený s regenerací Vaší pokožky a omlazujícím efektem. Po návštěvě v pivních lázních si můžete říci: „Koupal jsem se v pivě!“
Ski muzeum

Vítězné poháry i medaile úspěšných harrachovských lyžařů jsou k vidění v novém
Ski muzeu v Harrachově.
Expozice mapuje vývoj harrachovského lyžování i místního lyžařského klubu. Návštěvníci si mohou prohlédnout ski staré více než sto let, ale i skokanskou výzbroj od padesátých let.
Mumlavský vodopád

Když pojedete do Harrachova, určitě si nenechte ujít návštěvu Mumlavského vodopádu, ke kterému dojdete podél řeky Mumlavy. Patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům západní části Krkonoš.
Vytváří jej řeka Mumlava a překonává až 12 m vysoké stupně tvořené skalními bloky v žulovém řečišti. Přímo pod vodopádem, ale i jinde v řečišti, lze nalézt tzv. Čertova oka o průměru až 6 m. Je to ukázka tzv. evorzních jevů - jedná se o prohlubně (tzv. obří hrnce) a ohlazy způsobené pohybem vody a kamínky.
Muzeum skla

Obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla, mapující více jak třísetletou historii sklářské výroby na Novém Světě. Sbírka samotná čítá více jak 5000 exponátů a svou velikostí tak představuje největší sbírku českého skla pocházejícího z jedné sklárny v České republice. Harrachovské muzeum skla je součástí areálu sklárny Novosad a Syn.
Muzeum Šindelka

Lesnická expozice je umístěna v přízemí budovy a seznamuje návštěvníky s celou lesnickou problematikou, od vytěžení lesního porostu přes přiblížení kmenů k cestám a jejich odvoz k dalšímu zpracování až po následnou obnovu lesa a péči o něj.
Myslivecká expozice v patře budovy se věnuje myslivosti od historie po současnost: připomíná např. myslivecké tradice, lovnou zvěř, lovecké zbraně a psy, myslivost v umění a běžném životě.
Největší atrakcí - zvláště pro dětské návštěvníky - je prostor „přezimovací obůrky“, kde se kolem krmelce s různými druhy krmení sešlo několik lesních zvířat. Jelen, srnec, divočák, liška, zajíc a ptáci - celkem 14 vycpanin, přičemž v celé expozici jich lze napočítat 32.
Na pěti místech expozice běží nepřetržitě krátké videopořady bez komentáře k jednotlivým tématům a v patře je navíc promítací kout s projekcí krásných záběrů z přírody, doplněných hudebním doprovodem.
Bowling Club Harrachov

Bowling Club Harrachov v areálu ADOS v příjemném prostředí s barem.
Bowling Club Harrachov v Krkonoších nabízí:
bar, billiard, šipky, karambol, zábavní automaty a dětský koutek.
Minipivovar Novosad a syn

Minipivovar s restaurací byl postaven v roce 2002 přímo v areálu sklárny a sousedí s hlavní hutní halou sklárny. Z restaurace je tak možné sledovat prosklenou stěnou ruční výrobu skla, která toto místo proslavila po celém světě.
Harrachovské kvasnicové pivo vyniká svou jedinečnou chutí a vysokou kvalitou. K jeho výrobě se používají tradiční přírodní suroviny, především slad a chmel. Mimořádně příznivého a zdraví blahodárného účinku je dosaženo i díky využití vlastní vody z více než 100 let staré horské studny.
Kaple sv. Alžběty

Vedle sklárny je kaple sv. Alžběty se skleněným zvonkem. Ve zdejší sklárě jej odlil r. 1916 Julius Klinger. Zvonek je 50 cm vysoký a váží 10 kg. Nad svým portálem nese znak rodu Harrachovců - tři paví pera. Uvnitř kaple je umístěn oltář z benátských zrcadel.
Kurzy jógy v Harrachově

Rádža jóga - královská jóga - vhodné pro ženy i muže, pro mladé i starší, pro začátečníky i mírně pokročilé.
Chcete prožít odpočinek na horách s výukou cvičení jógy?
Chcete zkusit relaxovat, naučit se, jak správně dýchat, vědět co s bolavými zády?
Zajímá vás filozofie jógy?
Nebo si prostě přejete jen tak odpočívat a příjemně si u toho protáhnout tělo? Pension Markéta pro Vás rád ředí kurzy jógy v Harrachově.
Naučná expozice KRNAP

Stálá expozici o Krkonoších seznamuje s vegetačními stupni v Krkonoších a na dotykové obrazovce se můžete virtuálně procházet celými Krkonošemi i jejich přírodou. Patronem harrachovského informačního centra je dřevěná socha čerta, který slouží dětem i dospělým jako odpočinkové místo.
Indoor golfový simuláto

Přijďte si zahrát na profesionální golfový trenažér od společnosti NEC, u kterého se pobaví začátečníci i zkušení hráči. Světová mistrovská hřiště, let míčku v reálném čase, rozmanité odpalovací povrchy…
Plavecký bazén na Sachrově kopci

Krytý plavecký bazén s krásným výhledem na Harrachov a Čertovu horu.
K dispozici k bazénu je i vířivka a součástí objektu je dále sauna, 3-dráhový bowling a solná jeskyně se stylovým barem.
Solno - jódová jeskyně

Posilte svou imunitu, odolejte alergiím a chřipkám v nové solnojódové jeskyni v Harrachově. Uvolnění a relaxace při příjemné hudbě a zklidňujícím osvětlení.
Dopřejte si odpočinek a rezervujte si návštěvu solné jeskyně.
Zubačka

Jediná ozubnicová železnice v České republice, která je jedinečnou kulturní a technickou památkou. Vlaky na této trati kdysi překonávaly několik set metrů převýšení a na nejstrmějším úseku z Tanvaldu do Kořenova proto využívaly ozubnici.
Ozubnicová železniční dráha mezi Tanvaldem a Harrachovem, byla vyhlášena národní technickou památkou. Tato železnice byla v minulosti důležitým spojem mezi Českou republikou a Polskem a během 2. světové války i důležitou trasou do Berlína. V současné době je tato trať díky celkovému úpadku železniční dopravy využívána převážně pro turistické účely a pro osobní dopravu do Harrachova. A dnes už i do sousedního Polska.
Monkey park

Přírodní lanový park Monkey Park je situován v okolí poslední zatáčky bobové dráhy Harrachov. Jedná se o 273 m dlouhé lanové centrum se 14 překážkami pojmenované jako MONKEY PARK, je situováno přímo v areálu vedle bobovky a z části i nad bobovou dráhou Harrachov. Atraktivita „Monkey Parku Harrachov“ spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3 - 7 metrů.
Squash 007

Pojďte si zahrát Squash, který je jeden z nejdynamičtějších sportů současnosti.
Ve sportovním centru Sportrelax 007 v Harrachově nabízí dva profesionální squashové kurty a plně vybavené zázemí (šatny, sprchy a půjčení sportovního vybavení).
Posilovna a fitness

V novém sportcentru ve stylu Jamese Bonda si lze zajít, mimo jiné aktivity, do posilovny vybavené špičkovými stroji Technogym. Naleznete zde vše pro formování postavy a posilování fyzické kondice.
Půjčovna Čtyřkolek

Zapůjčení čtyřkolek nedaleko centra Harrachova.Rádi Vám zde půjčí jak čtyřkolky pro dospělé, tak i dětské čtyřkolky.
Multifunkční hřiště

Fotbalové hřiště s umělohmotným povrchem a 2 víceúčelové kurty /tenis,volejbal,basket…/ možnost pronájmu!
Toto hřiště lze použít na nohejbal, voleybal, basketbal, tenis a spoustu dalších.
Koupaliště

Nechte se pozvat k aktivní či relaxační návštěvě letního koupaliště.  Koupaliště je umístěno v nádherném prostředí horské přírody, v klidné části města Harrachov.
Půjčovna horských elektrokol

Výlety na elektrokolech po Krkonoších a výlety na elektrokolech s průvodcem.
Přijeďte se pokochat překrásnou krajinou ze sedel těchto horských elektrokol. Ideální pro výlety na turisticky hojně navštěvovaná místa v Krkonoších.
Půjčovna elektrokol

Poznejte krásu nejen Krkonoš v sedle elektrokola. Navštivte Obří Důl, Mumlavský vodopád, Jelení Louky - to je krátký výběr z mnoha míst, kam se na elektrokole můžete podívat. Kolo si můžete vypůjčit samostatně nebo vybrat výlet s průvodcem. Je to rychlý a bezpečný způsob, jak trávit aktivně Vaší dovolenou na čerstvém vzduchu. Nezáleží na Vašem věku a kondici. Elektrokolo je prostě tou správnou volbou v kopcovitém terénu jak pro rodinné výlety, tak pro poznávací výpravy po okolí. K dispozici jsou dětské sedačky a helmy všech velikostí.
Vertical Park Harrachov

Horolezecká stěna:
Outdoorová horolezecká stěna vysoká 10 metrů s převisem. Stěna je částečně krytá a nabízí několik lezeckých cest různé obtížnosti.
Veškeré potřebné horolezecké vybavení zde rádi zapůjčí.

Obří houpačka - „ BIG SWING“:
Obří houpačka mezinárodně nazývaná Big Swing je tou pravou výzvou pro všechny. Sami se musíte rozhodnout, kdy se odjistíte z výšky 10 metrů a pak prožijete volný pád, přetížení i stav beztíže během pár vteřin.

Bungee trampolína:
Zdemůžete skákat bezpečně do výšky a ještě k tomu vyzkoušet nějaké to salto.

V areálu je volně přístupná minizoo s kůzlaty kamerunskými.
Hornické muzeum

Hornické muzeum v Harrachově nabízí jedinečnou příležitost ohlednout se za historií dobývaní rud v Čechách, která je v Harrachově spjatá již s rokem 1760.
Hornické muzeum a prohlídková štola byly otevřeny v březnu roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra. V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku.
Prohlídková štola je dlouhá zhruba 1000 m, trasa vedená typickým prostředím rudného dolu je vysypána štěrkovou drtí a osvětlena.
Bobová dráha Harrachov

Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením cca 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Pro možnost večerních jízd je vlek i dráha osvětlena. Nerezové koryto dráhy a vleku je jako první v ČR v celé délce vyhříváno. Pro dokonalé vyhřívání bylo spotřebováno 5 km topného drátu, který je v několika pramenech veden v celé délce zespodu dráhy a pojezdového tělesa vleku. Toto řešení výrazně zvýšilo kvalitu provozu po dešti nebo v zimě při sněžení, kdy dráha velmi rychle vyschne nebo rozmrzne.
Lanové centrum

Lanové centrum Harrachov se nachází v Krkonošském národním parku na soutoku řeky Jizery s Mumlavou. Areál se rozkládá na ploše cca 5.500 m2 a celý je situován čistě v přírodě. Při programu Vás tedy nebude nic rozptylovat a vy si tak budete moci intenzivně vychutnat jedinečné zážitky.

V lanovém centru na vás čeká areál nízkých překážek (individuální i týmové), tréninková stěna, několik aktivit zvaných „problem solving“, dále pak 8 individuálních a 5 týmových vysokých překážek (výška od 4 do 11 metrů) a na závěr Krakonošova věž s vertikálními překážkami a plošinou ve výšce 12 metrů (z této plošiny vede lanovka dlouhá 80 metrů). Lanové centrum Harrachov nabízí originální prostředí pro nevšední dobrodružství, aktivní odpočinek, odreagování. Program uzpůsobí Vašim představám tak, aby jste si odnesli nezapomenutelné zážitky a pocit uspokojení z překonání sama sebe.
Geocaching

Geocaching je hra na pomezí turistiky a sportu, ve které hledáte poklady v různých provedeních a různými způsoby. K tomu využíváte GPS navigaci (nejlépe turistickou), neboť všechny schránky pokladů (dále jen cache - keš) se hledají pomocí GPS souřadnic. Někoho tato hra díky kombinaci techniky a přírody vytáhne od počítačů, turisté díky ní získávají tipy na výlety do míst, kam by se normálně nepodívali a kam mnohdy nevede ani žádná turistická značka. Takto se můžete seznámit jak se hrou samotnou, ale i s Harrachovským okolím.
Vodácké výlety na raftech a kánoích

Pojeďte objevit kouzlo řeky Jizery. Možnost celodenního nebo půldenního výletu na raftech a kánoích. Možnost dopravy na místo startu a zpět k pensionu Markéta. V ceně je zapůjčení kompletního vodáckého vybavení (lodě, vesty, pádla), doprovod instruktora, přeprava materiálu, pojištění, zábava, aktivní odpočinek, koupání ….
Horské tříkolky

Na hoských tříkolkách si můžete přes léto zajezdit v areálu Hilbert v centru Harrachova. Vlek vás vyveze na start a vy pak sjíždíte dolů po sjezdovce.
K dispozici je tu také občerstvení a dětské hřiště.
Jízda vyhlídkovým vláčkem

Jízda harrachovským vyhlídkovým vláčkem trvá cca 1h 30 min, podle potřeby lze případně změnit. Jízda začíná před areálem Skláren Novosad a syn. Obsahuje 20 minutovou přestávku na Mumlavských vodopádech, kde je zároveň možnost malého občerstvení ve srubu U Lišáka. Dále následuje průjezd centrem Harrachova a druhá 10 minutová zastávka nahoře na tribunách skokanských můstků. Zde je nádherný výhled na celý Harrachov a velký Mamutí můstek.

Vláček má 3 vagóny, pohodlně přepraví 36 dospělých osob. Za nepříznivého počasí je vybaven bočními plachtami proti dešti. Pro skupiny s průvodcem je v každém vagónu umístěn reproduktor pro případný výklad během jízdy.
Nordic walking Harachov

Nordic Walking je nové sportovní odvětví z Finska pro každého bez rozdílu věku a kondice. Nordic Walking (doslovně přeloženo severská chůze) je sportovní chůze se speciálně navrženými holemi a přináší velice efektivní pohyb a snadnou cestu ke zvýšení fyzické kondice bez ohledu na věk, pohlaví, nebo aktuální fyzickou kondici.

Nordic Walking může být až o 46% efektivnější než klasická chůze. Záleží na intenzitě cvičení, která vychází z intenzity práce horních končetin, nikoliv z rychlosti chůze. Proto můžou spolu v jedné skupině trénovat lidé různého věku i fyzické kondice. Nordic Walking je velice příjemný druh pohybu, který může vykonávat každý, výkonnostní sportovec i začátečník, mladý člověk i lidé v pokročilém věku.

Nordic Walking zlepšuje srdeční činnost.
Nordic Walking zlepšuje okysličování organismu.
Nordic Walking zvyšuje tělesnou spotřebu kalorií díky pohybu s holemi o průměrně 20 % ve srovnání s normální chůzí a má kladný vliv na nemoci metabolizmu. Dále uvolňuje svalové napětí v oblasti zádových a ramenních svalů
zvyšuje významně pohyblivost páteře a šetří klouby a kolena.
Při Nordic Walkingu tělo spaluje až 400 kalorií za hodinu (ve srovnání s pouhými 280 za hodinu při normální chůzi).
Minigolf TONDR

Minigolf se nachází 250 m severozápadně od centra Harrachova na slunné louce pod hotelem Golden. Minigolf má vlastní parkoviště, zázemí pro posezení, stánek s občerstvením a WC.
Tandemové létání v Harrachově - paragliding

Harrachov je místo s obrovskou lyžařskou historií. Nachází se zde mnoho sportovišť, 7 skokanských můstků od K-16 pro nejmenší až po K-185 pro lety na lyžích, certifikované běžecké trasy - prostě vše pro zimní i letní sportovní vyžití. A paragliding k tomu samozřejmě také patří. Díky němu se můžete na celý areál podívat se shora, proletět se kolem skokanských můstků a zažít příjemné zpestření lyžování či pobytu v Harrachově.
Pěší turistika

Krkonoše jsou rájem pro pěší turistiku, kde můžete  poznat jedinečnou krajinu v Evropě. Drsná příroda na hřebenech a vrcholcích hor Vás vyzývá. Ten, kdo zvládne kamenité pěšiny a dlouhá stoupání, ten bude odměněn opravdu nádhernými výhledy do tohoto kraje.
aktivity
letní
SJEZDOVKY A BĚŽECKÉ TRATĚ
WEBKAMERY HARRACHOV
WELLNES V OKOLÍ
VÝLETY DO OKOLÍ
PROSPEKTY HARRACHOV A OKOLÍ
RODINNÁ DOVOLENÁ
ŠKOLNÍ POBYTY
KONFERENCE A ŠKOLENÍ
SPORTOVNÍ POBYTY A SOUSTŘEDĚNÍ
Harrachov  555
512 46 Czech republik
tel.: 42 774 40 80 70
Ceny skipasů pro zimní sezónu 2014/2015
M
arkéta
pension